damla gut hastalığı tedavisi

Damla Gut hastalığı (Padişah yada Kral hastalığı da denmektedir) padişahların da sıkca geçirdiği bu romatizmal hastalık bir çok osmanlı padişahının da ölümüne yol açmıştır. Her ne kadar romatizmal hastalıklar kategorisinde olsa da metabolik bir hastalık çeşididir. Erkeklerde daha fazla rastlanan Damla Gut hastalığı kişinin iş ve genel yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Normalde insan vücudundaki atık maddeler, protein yapısındaki atıklar, ürik aside çevrilip dışarı atılımı sağlanır. Ürik asidit atılırken vucutta oluşan bir problem yada ürik asidin çok fazla üretilmesi kanda ve vücutta birikmelere yol açmaktadır. Kanda fazla olan ürik asit, doku aralıklarından sızarak eklem içinde ve çevresindeki yapılarda birikir. mafsallarda biriken ürik asit, eklem iltihabına neden olup, sıvı artışına, hareket kısıtlıklarına ve ağrılara sebebiyet vermektedir. Özellikle ayak başparmağı ve diz eklemlerini tutan bu rahatsızlığa gut hastalığı denir. Eğer ürik asit böbreklerde birikmişse böbrek taşı oluşumuna sebep olurlar.

Damla Gut hastalığının başlangıcında sülfatlı sular çok iyi netice vermektedir. Radyo aktif sular da eklem ağrılarının giderilmesi açısından önemlidir. Küpedağı Termal suları Gut hastalığında krizler arası dönemlerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Categories:

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir